Merhaba  size bu bölümde saç ekimi hakkında genel bilgiler verilecektir. Türkiye’de saç ekimi kısa zaman önce kazancının fazla olmasından dolayı  popüler bir meslek haline gelmiştir. Yeni bir meslek olarak algılanmasını istemem  . Normalde doktorların yapmasi gereken bir işin hicbir sağlık bilgisi olamayan kişilere kadar düşmesinden dolayı  yeni meslek oldu diyebiliriz.  Avrupanın en fazla saç ekim merkezleri Türkiye’de bulunmaktadır.  Bunun en büyük faktörü maximum greft lerin ekilmesi ve fiyat olarak düşük olmasından kaynaklı . Türkiye ‘de sağlık turizmi adı altında avrupa, asya ve arap  ülkelerinden çok fazla saç ekim için hasta türkiye yi tercih etmektedır.  Sadece saç ekimi olarak değil özellıkle  arap hastaların  bıyık ekimi ve sakal ekimi için de Türkiye ”yi tercih etmektedır.

saç ekimine karar vermeden önce bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların hepsini sırasıyla anlatılacak.

Öncelikle saç yapınız yani   genetik saç dökülme şekliniz kime çekmiş.  Bunun için sadece ailede baba abi ye bakmayın.  Dede , amca , dayı hatta bir kuşak öncesi dedenize bile çekme ihtimali var. Genelde hastaların ilk dedikleri ailede kimsede yok sadece bende  saç dökülmesi var derler. Genetik saç dökülmesine bakma sebebi ilerde saçınız hangi duruma gelecek sizin ve saç ekim merkezinin ona göre plan yapmasına yardımcı olacaktır.  Örneğin daha 22 yaşında sadece önde ve vertex ( arka tepe) bölgesi için ekim isteyen kişi 27 yaşına geldiğinde arada kalan mevcut saçları dökülecek ve vertex bölgesi daha da genişleyecek.  Ekilen saçlarında %10-20 azalma ihtimali düşünüldüğü zaman hem önceki ekim alanına hemde aradaki boşluğu doldurmak için donör bölgesinde yeterince saç kalamaya bilir. Bunun icin yaşına genetik dökülmene bakarak iyi plan çerçevesinde saç ekim ine karar verilmesi gerekiyor.  Malesef  çoğu saç ekim merkezi sadece günü kurtarmak için sizin gelecekte ne duruma geleceğinizi hesabını yapmadan maximum greftler ile Sac Ekimi yapmaktadır.  Şunuda unutmayın ense bölgenizden alınan köklerin yerine yeni kökler gelmeyecek . Burada yapılması gereken açıklık çok fazla değil ise biraz daha bekleyerek saç ekimi ‘ni ona göre yapmak gerekiyor.

Şimdi gelelim  hangi saç ekim merkezine ekim yaptırabilirsiniz onu konuşalım.  Önceliğiniz her zaman size en yakın büyük şehir seçmenizi tavsiye ederiz.  Bulunduğunuz şehir de çok iyi ekim merkezi varsa tabiki kendi şehrinizi seçmek doğru olacaktır.  Küçük şehirlerde ve özellikle güneydoğu ve doğu anadolu da ki saç ekim merkezleri istanbul ve Ankara da ki saç ekim merkezlerinden günü birlik ekip gelerek ekim yapmaktadır.  Şunu da belirtmek isterim giden bütün ekip kötü demiyorum ama saç ekim merkezinin kendi bünyesinde çalışan ekip yapınca daha sağlıklı bir işlem çıkmaktadır.  saç ekim merkezi tercihinde ise mümkünse günde 1 maximum 2 vaka alan yerleri tercih etmek daha iyi olacaktır.  Hasta sayısı artıkça işin kalitesi düşecektir.  Saç ekim merkezinin ekimlerini hastanede  veya tıp merkezinde  ameliyathanede yapılan yerleri tercih ediniz. Ve mutlaka bir plastik cerrah veya dermatolog olan bir merkez olsun. Ekiminiz sorumluluğunu alacak bir doktor olsun . Ekimi yapacak ekip hakkında bilgi isteyin tercübeleri ve kaç yıldır beraber çalıştığınızi sorun.   Ekime karar verdiniz ve işlem başlayacağı sırada herhangi bir aksilik olduğunu düşündüğünüz veya size vaad edilen işlemlerle ilgili bir aksilik olduğunda çözüm isteyin hakkınızı arayın. Para veriyorsunuz ve karşılığını isteyin gerekirse ekimi iptal edin veya erteleyin. Ömrünüzün  sonuna kadar taşıyacağınız bir estetik operasyon yaptiriyorsunuz . Telafisi olmayan bir işlem yaptırmayın.  Ekim merkezi araştırıken sizin yaşınıza ,açıklığıniza ,kök kalitenize ve maddi olarak size uygun yöntemler hakkında bilgi edinin. Tek bir merkez ile kısıtlı kalmayın. Her merkez ile görüşün ister whatsapp dan foto atarak ister yüz yüze ki en doğrusu budur . Şunu asla unutmayın bu işten herkes para kazanıyor ve ticaret olarak düşünün.  Sizden daha fazla para almak için size değişik yöntemler de saç ekim satışı yapmak isteyeceklerdir.  Bir satış politikası oluşturarak size ücretsiz prp, ozon şampuan, losyon,  krem sprey  vb.. ürünler vererek satış yapmaya çalışan merkez sayısı çok olacaktır. Yapilacak işlem heryerde aynıdır kökler alınır kanal açılır ve ekilir. Sadece kullanılan materyallerde farklılık olacaktır.  Ona göre araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

DEVAM EDECEK

Start typing and press Enter to search

×
Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?